Масляний обігрівач — що потрібно знати.
За вікном стає холодніше, а батареї центрального опалення не завжди забезпечують комфортну температуру. Що ж робити? Одним з варіантів вирішення проблеми є придбання обігрівача, найпоширенішим з яких є масляний. Цей вид обігрівальних приладів найбільш звичний і більшості з нас знайомий з дитинства. На вигляд вони дуже схожі на звичайні радіатори батарей центрального опалення. Масляні обігрівачі працюють безшумно, немає розпечених незакритих спіралей, їх дизайн не порушить гармонії в приміщенні.
Як же влаштований типовий представник цього виду обігрівачів? З технічної точки зору конструкція досить проста. Основною деталлю є трубчастий електронагрівач (ТЕН), занурений в мінеральне масло. Електрика ТЕН нагріває, ТЕН — масло, яке, в свою чергу, нагріває ребристий металевий корпус. Відповідно, чим більше кількість "ребер", тим більша тепловіддача, при рівних потужностях. Повітря навколо приладу нагрівається і за принципом природної конвекції заповнює приміщення. При заданій температурі обігрівач автоматично відключається, при падінні температури — включається знову.
Найважливішим параметром при виборі є потужність, яка вимірюється в кіловатах. Більшість моделей масляних радіаторів володіють потужністю від 1 до 2.5 кВт. Моделі з більшою потужністю у продажу зустрічаються вкрай рідко, максимально можливе значення — 3 кВт. Параметри потужності потрібно оцінювати, виходячи з того, приміщення якої площі він повинен буде "прогріти". Обігрівач потужністю 1 кВт. стане хорошим джерелом додаткового тепла для приміщення площею 30 кв. м. Якщо площа приміщення більше 30 кв. м. або обігрівач купується в якості єдиного джерела тепла в приміщенні, варто звернути увагу на моделі з потужністю понад 1 кВт. Врахуйте, що більш потужний прилад відчутно збільшить витрату електроенергії. Важливо, щоб у моделі наявний регулятор потужності, тоді ви зможете переводити його на роботу в щадному режимі.
Серед основних елементів масляного обігрівача — термостат (прилад для підтримки постійної температури нагріву). Він відповідає за підтримання температури масла в радіаторі на одному рівні. Значення температури задається регулятором і здійснюється шляхом включення/вимикання нагрівальних елементів. Таким чином, контроль температури повітря у приміщенні здійснюється вручну. Деякі моделі з додатковими датчиками забезпечують автоматичне підтримання заданої температури повітря в приміщенні. Система захисту від перегріву спрацьовує у разі виходу на критичні температури. Таймер включає/вимикає радіатор через певні проміжки часу незалежно від температурного режиму. Перемикач режимів відключає частину елементів, таким чином, знижується потужність і електроенергія витрачається економніше.
Одне з найбільш корисних удосконалень в конструкції масляних радіаторів зволожувач повітря. Це знімний резервуар з водою. При нагріванні вода випаровується, підвищуючи вологість повітря в приміщенні, що обігрівається. Так як масляні обігрівачі сильно сушать повітря, ця функція обов'язково стане у нагоді.
Для того щоб розігрітися до робочої температури масляного радіатора потрібен час, приблизно 20-30 хвилин. До цього часу слід додати час, за який прогріється повітря, що досить незручно. Для прискорення процесу переносу тепла деякі моделі забезпечені тепловентиляторами, які прискорюють процес перемішування повітря. Це дозволяє домогтися комфортної температури швидше, але і збільшує вартість. Існує більш простий і дешевий пристрій для швидкого відведення теплого повітря — спеціальний кожух, який одягається на радіатор. Всередині нього створюється додаткова тяга, вона-то і дозволяє теплому повітрю поширитися по кімнаті майже вдвічі швидше. Мінус такого кожуха — істотне збільшення ваги приладу.
Майже всі моделі забезпечені коліщатками, пластиковими або прогумовані, які вбережуть ваш підлогу від подряпин. Також варто звернути увагу на розміри і вага пристрою. Коліщатка дозволять без проблем переміщати обігрівач по кімнаті, а розмір має значення для зручного розміщення.
Еще одним дополнительным плюсом является наличие такого интересного дополнения, как полотенцесушитель. Эта необязательная функция несколько увеличит стоимость, но окажется безусловно полезной, например, для семей с маленькими детьми.
На какой бы модели вы не остановили свой выбор, перед включением внимательно прочтите инструкцию по применению. Соблюдайте все требования производителя. Во избежание пожара не размещайте обогреватель близко к мебели, аппаратуре и другим предметам интерьера. Не накрывайте вентиляционные щели, предназначенные для циркуляции воздуха.
Резюмуючи, можна сказати, що масляні радіатори. як, втім, і будь-які інші володіють рядом достоїнств і недоліків. До достоїнств ми б віднесли:
* невисокий нагрівання корпусу (що робить такі обігрівачі пожежобезпечними);
*безшумність;
*моделі з термостатом не вимагають відключення;
*тепловентіляція (опціонально);
*мобільність (легко переміщати по дому);