Колись кожна радянська господиня мала на кухні апарат під назвою вафельниця, а іноді зустрічалася ще і «горішниця». Ці пристрої призначені для домашньої випічки вафель і всім знайомих і особливо улюблених дітьми печених виробів у вигляді горіхів зі згущеним молоком всередині. Але робота з такими вафельницами була досить трудомісткою: щоб нагріти їх до необхідної температури, треба було тривалий час стежити за тим, чи не перегрівся чи вони, так як для цього використовувалися звичайні газові печі. З-за цього був ризик зіпсувати тісто або, навпаки, пропекти недостатньо. Однак сьогодні настав час нових технологій. Тепер вафельниці працюють від електрики, мають широку функціональність, не вимагають постійного нагляду. Сучасні прилади для домашньої випічки не тільки гнучкі налаштування і надзвичайно прості в експлуатації, але і пропонують величезний вибір страв від сендвічів для сніданку до вишуканих печива до святкового столу. У цій статті ми допоможемо вам зробити правильний вибір, детально ознайомивши з усіма аспектами обладнання.
Види вафельниц
За даним критерієм вафельниці розрізняються менше всього. Є два основних види: амереканская і бельгійська. З допомогою вафельниц першого виду робляться круглі товсті і вафлі, що відрізняються особливим хрускотом, а другого – тонкі і квадратні. Американський стиль, як правило, класичний. Зазвичай першорядне значення при виборі класифікації приділяється товщині, а не формі. Якщо ви вже визначилися з видом, ми перейдемо до більш важливих характеристик. Зокрема, таким як функції, матеріали, покриття, габарити і вагу.
Вага, розміри і потужність вафельниц
Вибираючи вафельницю за габаритами, зверніть увагу на те, в якій кількості ви зможете піч вафлі одночасно. Буває, що цей параметр великий, але не дає вагомих переваг. Краще всього вибирати той апарат, який менший за розміром, але найбільш місткий. При цьому не має значення, наскільки часто ви займаєтеся випічкою, ви тільки заощадите час, приготувавши більше зараз. Однак не варто забувати і про розмірах вашої кухні. Якщо вона невелика, віддайте перевагу середньої вафельницей з опцією згортання шнура в спеціальний відсік, щоб не спотикатися про кабель.
Інші параметри (потужність і вага) в основному будуть залежати від попереднього. Чим більше розмір, тим більше вага – це очевидно. Але він може мінятися в залежності від матеріалу виготовлення корпусу. Він буває як пластикових, так і металевим. Зазвичай вага вафельниці не перевалює за три кілограми. Що стосується потужності, то чим вона вище, тим більше пристрій споживає електрики. Середня потужність коливається в районі 700 ват.
Матеріали корпуса
За традицією для виготовлення корпусу вафельниц використовуються якісні матеріали. Це загартований пластик, стійкий до високих температур, а також нержавіючі метали. Так як сучасна технологія обробки пластика є відносно дешевою, він широко поширений в будь-яких типах виробів. У вафельницах головна перевага пластика полягає в термостійкості і пружності, що робить його ідеальним недорогим матеріалом. Сталеві конструкції обходяться дещо дорожче пластикових, однак, пропонують підвищену температурну стійкість та високі показники жорсткості та міцності. Нержавіюча сталь підноситься як більш вишуканий, з дизайнерської точки зору матеріал. Металеві вафельниці, звичайно, коштують дорожче, але служать довше. Їх корпусу бувають дзеркально глянцевими і монотонно матовими. Другі більш практичні у повсякденному використанні, так як перешкоджають появі відбитків пальців і інших дрібних забруднень.
Внутрішнє покриття
Безсумнівно, сучасні електричні прилади для випічки мають антипригарне покриття поверхні, яка контактує з продуктами. Порівняно з вафельницами з минулого століття це покриття має ряд переваг: рівномірна випічка з кожного боку, швидке виймання, відсутність ризику підгоріти і легка мийка. Одним з найкращих варіантів – це керамічне покриття. Воно забезпечує безпеку приготування їжі завдяки тому, що склад не вступає з нею в хімічну реакцію. Крім того, таке покриття довговічне, не потребує якогось особливого догляду і не схильне до корозії. Єдиний нюанс, воно не переносить занадто різких перепадів температури.
Додаткові функції
Хороший запас варіантів приготування є незаперечною перевагою. Яку вафельницю ви б не вибрали, вона буде наділена безліччю опцій: крім випічки солодкого в ній можна готувати бутерброди, гамбургери, тости, кури-гриль та багато іншого. Одна з надзвичайно зручних функцій, що зустрічаються не у всіх вафельницах – це поворотна поверхню, в якій знаходиться тісто. Це дозволяє покрутити вафельницю, коли в цьому виникає необхідність. Такий корисний інструмент, як терморегулятор, дарує можливість змінювати температуру, тим самим власноруч контролюючи процес приготування. Підвищуючи інтенсивність нагріву, наприклад, можна зробити кекси більш рум'яними. Щоб підтримувати постійну температуру з автоматичним регулюванням напруги тенів, застосовується термостат.
Далі за списком йдуть всілякі датчики і системи оповіщення. Практично у всіх вафельницах присутні індикатори, що оповіщають про досягнення необхідного нагріву і про те, що страва готова. Спеціальний таймер допомагає налаштувати час випічки і вимкнути піч автоматично, не даючи господині пропустити підходящий для цього момент. У більш дорогих апаратах ви побачите заготовки рецептів з вже розрахованим часом і температурою.
Уважно поставтеся до всіх аспектів вибору вафельниці, щоб не пошкодувати про покупку і радіти їй довгі роки. Благо, велика кількість виробників пропонує широкий вибір на будь який смак та бюджет.