Якщо Ви одного разу все-таки розв'яжете придбати миючий пилосос, Вам необхідно знати, по-перше, про його переваги та недоліки, а по-друге, технічні характеристики, на які необхідно звернути увагу при його покупці. Звичайно, просто знати, якими характеристиками має миючий пилосос недостатньо. Тому присвятить вас в усі тонкощі цієї такої потрібної побутової техніки.
У першу чергу зазначимо недоліки, а потім і переваги. До недоліків відноситься той фактор, що за допомогою миючих пилососів можна видаляти пил і бруд з поверхні паркету і килимів, які мають натуральна основа. Це пов'язано, насамперед, з тим, що після вологого прибирання основа килимів не зможе висохнути і через пару днів килим почне пахнути такими запахами, від яких життя у Вашому будинку перетвориться на кошмар. Однак якщо після вологого прибирання Ви зможете винести килим на повітря і дати йому там грунтовно провітритися і просохнути, то якість прибирання миючим пилососом у Вас викличе одна насолода. Аналогічна ситуація виникає і при збиранні паркету – вода може проникнути між дощечками і потрапити в їх основу – через деякий час почнеться гниття паркету зсередини. Щоб цього уникнути, рекомендується обробити паркет спеціальними антисептиками з метою, зробити його вологостійким, і лише після цього можна з легкістю приступати до прибирання. Тому вищезазначені недоліки при бажанні можна легко подолати. Ну і останній недолік полягає в тому, що після кожного прибирання Вам доведеться мити резервуари миючого пилососа.
До позитивних властивостей миючого «помічника з прибирання» відноситься той фактор, що інші поверхні, які не вказані недоліки, з його допомогою можна прибирати без будь-яких хвилювань. Тобто миючий пилосос допоможе легко видалити бруд і пил з таких поверхонь як килими та килимові покриття (не забудьте їх просушити), ламіновані покриття, покриттів з лінолеуму, меблі, підлоги і стіни, покриті кахельною плиткою або мають в основі природний камінь. До плюсів миючих пилососів відноситься також: «суха» прибирання, можливість видалення пролитої рідини, зволоження і дезодорацію збираних приміщень, а також прихований потенціал миття скла та дзеркал (потрібна наявність спецзасобів, які будуть описані нижче).
Принцип роботи миючого пилососа дуже простий. Ви заливаєте воду і миючий засіб у перший резервуар. З резервуара миючий розчин під тиском надходить в насадку і там рівномірно розподіляється по всій оброблюваної поверхні. На насадці також є спеціальні отвори, призначені для всмоктування забрудненої води, яка надходить у другий резервуар. При прибиранні Ви можете регулювати кількість води, що подається на килим.
Рада
При вологого прибирання килимів та килимових покриттів миючий пилосос повинен працювати на максимальній потужності, інакше килим встигне добре промокнути і висушити його надалі буде проблематично. Тому при покупці миючого пилососа вибирайте модель, що має вакуумні насадки, в яких контроль за подачею миючого розчину здійснюється автоматично, а щітка ретельно й інтенсивно вимиває кожну ворсинку килима і справді результативно вичищає бруд з-під них. Технічні характеристики, яким необхідно приділити увагу, опишемо нижче. До них відносяться:
– потужність МП
– обсяг резервуарів та обслуговування;
– фільтрація;
– трубка;
– насадки і т. п.
Потужність миючого пилососа, як і будь-який іншої побутової техніки, вимірюється у Ватах (W). Це основний параметр, що визначає якість прибирання. Чим вище, тим краще. Однак при цьому не попадіться на рекламну хитрість компаній виробників МП, наприклад, вони вказують споживану потужність 1400W, 1600W і т. д. А наскільки важливий цей показник? Зараз поясню. Якість прибирання залежить не від споживаної потужності (1400W або 1600W), а від потужності всмоктування, яка навіть у професійних миючих пилососів досягає тільки 1000W. Тому при покупці поцікавтеся у менеджера-консультанта не максимальною потужністю, а кількістю Ват потужності всмоктування – для більш-менш якісного прибирання вона повинна бути близько 400W. Також необхідно враховувати, що потужність витрачається, по-перше, на систему фільтрації, зволоження і дезодорування, а, по-друге, на спецобладнання, до якого належать різні насадки.
Ще один маркетинговий хід – виробники можуть вказати не номінальну споживану потужність, а максимальну, яка на 15-25% більше. Мірсоветов хотів би підкреслити, що максимальна потужність досягається в перші секунди роботи пилососа, а під час всієї іншої роботи він завжди працює в номінальному режимі. У такому разі, щоб дізнатися значення номінальної потужності, потрібно максимальне значення розділити на корінь квадратний з 2 (приблизно 1,4).